Automatyka
Sterowanie
Wizualizacja
Integracja
Robotyzacja
Hutnictwo
Odlewnictwo
Elektrownie
> Regulatory turbin wodnych
Potrafimy dostarczyć regulatory zarówno dla turbin Francisa jak i Kaplana
Proponowane przez nas rozwiązania są kompletne, obejmują projekt regulatora, jego wykonanie, montaż oraz uruchomienie

Regulatory turbin wodnych

W naszej ofercie znajdują się regulatory turbin wodnych służące do regulacji ich obrotów. Sięgamy po nowoczesne rozwiązania, które nie bazują na mechanicznych, ale na elektrohydraulicznych urządzeniach regulujących. Zaletą takiego rozwiązania jest niższe zapotrzebowanie energetyczne systemu przy jednoczesnym wzroście jego wydajności. Inwestycja w nasze regulatory turbin wodnych może więc zarówno podnieść efektywność pracy instalacji, jak i stać się źródłem oszczędności w przedsiębiorstwie.
 
Proponowane przez nas usługi są kompleksowe – obejmują projekt regulatora, jego wykonanie, montaż oraz uruchomienie. Realizowane układy zawsze uwzględniają specyfikę danej turbiny. Dostarczamy regulatory zarówno dla turbin Francisa, jak i Kaplana. W zależności od potrzeb Klienta dostarczamy:
 
  • agregat hydrauliczny,
  • układ sterowania turbiną wodną i regulatorem,
  • kompletne systemy pomiarowe (obrotów, temperatur, przepływów wody lub oleju).
 
Układy pomiaru pozwalają na pełną kontrolę pracy turbiny wodnej i generatora. Oferowane przez nas regulatory obrotów turbin wodnych są proste w eksploatacji i pozwalają na długą, bezawaryjną pracę hydrozespołów.
 

Automatyka elektrowni wodnych

 
Nie tylko oferujemy układy sterowania turbinami wodnymi, ale także wdrażamy pełne systemy automatyzacji elektrowni wodnych, które umożliwiają kompleksowy nadzór nad pracą obiektów hydrotechnicznych. Zajmujemy się także tworzeniem centrów dyspozytorskich dla przedsiębiorstw energetycznych. Nasz autorski system o nazwie TRYTON działa już w kilkudziesięciu elektrowniach wodnych na terenie Polski.
 
efekt automatyka